SatWorld

Pełna wersja: Regulamin forum SatWorld.ugu.pl
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
I. ZASADY I INFORMACJE OGÓLNE

1. Zabrania się umieszczania linków do innych forów dyskusyjnych o podobnej tematyce i reklam innych stron internetowych, w profilu użytkownika jak również w sygnaturce (podpisie). Bez zgody właściciela forum.
2. Wszelkie treści o charakterze spamu są zabronione i będą usuwane, a użytkownik je piszący może zostać wyrzucony z Forum (ban).
3. Forum SatWorld.ugu.pl zawiera linki do innych stron sieci www. Forum SatWorld.ugu.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane na tych stronach!
4. Na łamach Forum SatWorld.ugu.pl nie wolno wzywać do popełnienia przestępstw, do nienawiści rasowej, wyznaniowej czy etnicznej, propagować przemocy oraz publikować wypowiedzi niezgodnych z zasadami współżycia społecznego.
5. Na łamach Forum SatWorld.ugu.pl nie wolno zachęcać do korzystania z nielegalnego oprogramowania.
6. Użytkownik Forum SatWorld.ugu.pl publikuje swoje komentarze i opinie wyłącznie na własną odpowiedzialność. Administracja Forum nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez uczestników na łamach Forum.
7. Każdy zarejestrowany użytkownik wyraża zgodę na otrzymywanie pod podanym przy rejestracji adresem e-mail poczty elektronicznej. Administracja Forum zastrzega sobie prawo do przesyłania na konto e-mail Użytkownika treści informacyjnych i reklamowych, pochodzących zarówno od SatWorld.ugu.pl jak i innych podmiotów.
8. Zabrania się aktywnego używania dwóch lub więcej kont przez jedną osobę lub specjalnego zakładania kolejnego konta, aby uniknąć nadzoru.
9. Niedozwolone jest zwracanie uwagi innym użytkownikom, że złamali regulamin (mowa o poście jedynie z taką treścią, jako dodatek do swojego postu pisanego na temat jest to dozwolone). Od tego jest funkcja "Zgłoś post do moderatora" znajdująca się przy każdym poście bądź wiadomość PW skierowana do Administracji Forum.
10. Zakazujemy pisanie do użytkowników forum SatWorld.ugu.pl prywatnych wiadomości z reklamą konkurencyjnych serwisów www lub serwisów o takiej samej treści.


II. TEMATY i POSTY

1. Na Forum SatWorld.ugu.pl panuje zakaz umieszczania postów o tej samej lub podobnej treści w różnych działach Forum. Wszelkie przejawy "nabijania" licznika postów będą skrupulatnie zwalczane. Rozumie się przez to również posty typu "Gdybym wiedział to bym Ci powiedział, ale nie wiem".
2. Forum to nie śmietnik - jeśli Twój post niczego nowego nie wniesie do dyskusji i piszesz jedynie np. "No właśnie!", "Zgadzam się z powyższym", "Jakie piękne!" nie zamieszczaj go. Uzasadnij swoje zdanie. Posty bezsensowne, jednowyrazowe lub bardzo odbiegające od tematu mogą być usunięte.
3. Tematy zdublowane (o tej samej tematyce) będą kasowane lub łączone w jeden. Tematy niezgodne z tematyką Forum lub konkretnego działu będą przenoszone do odpowiadających tematyce, zamykane, lub całkowicie usuwane.
4. Sprawy typu "przyślij też do mnie na moj_mail@adres.pl" załatwia się prywatnymi wiadomościami (PW). Posty tego typu będą usuwane.
5. Zabrania się używać w swoich wypowiedziach wulgaryzmów (jeśli już musisz go użyć, zastąp je np. !@$%!#%@%@), treści obscenicznych i obraźliwych oraz odnośników do stron zawierających takie treści. Zakaz umieszczania zdjęć powszechnie uznanych za obraźliwe.
6. Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj, nie prowokuj i nie obrażaj innych użytkowników. Pamiętaj, że każdy ma prawo do posiadania i wyrażania poglądów, uszanuj to. A swoje poglądy wyrażaj tak, aby nie obrażały innych użytkowników. Pamiętaj, że odbiorcą informacji jest człowiek.
7. Treści postów nie mogą łamać obowiązującego w Polsce i Unii Europejskiej prawa, a szczególnie nie mogą naruszać praw autorskich, prawa o znakach towarowych lub innych praw podmiotowych. Zamieszczenie tekstu, którego nie jesteśmy autorem (cytowanie) może nastąpić wyłącznie we właściwym miejscu, z podaniem autora oraz bez ingerencji w treść.
8. Zanim przedstawisz swój problem, przed napisaniem nowego tematu, sprawdź czy już ktoś wcześniej go nie rozwiązał. Używaj funkcji "szukaj".
9. Nie pisz tematów/postów gdzie popadnie - umieszczaj posty we właściwych działach (jeśli masz problem z lokalizacją właściwego działu zgłoś się do Moderacji lub Administracji Forum o pomoc). Z pewnością szybciej uzyskasz odpowiedź innych Użytkowników i ominie Cię problem z jego znalezieniem gdy zostanie przeniesiony we właściwe miejsce przez moderatora. Jeżeli chcesz do poruszonego przez ciebie tematu/postu coś dodać - używaj edycji - nie pisz kilku postów następujących po sobie.
10. W dziale DOWNLOAD można zamieszczać tylko pliki, do których ma się prawa autorskie, lub zezwolenie na rozpowszechnianie, lub są one na darmowej licencji i ich autor zezwala na rozpowszechnianie. Pamiętaj! Administracja forum nie odpowiada za niestosowanie się użytkowników do Regulaminu strony SatWorld.ugu.pl. Sam odpowiadasz za zamieszczone pliki.
11. Administracja nie odpowiada za ogólnodostępne linki/adresy zamieszczone przez użytkowników forum!
12. Na forum SatWorld.ugu.pl można zamieszczać jedynie legalne dema lub próbki gier.
13. Na forum SatWorld.ugu.plmżna zamieszczać jedynie legalne zwiastuny filmów, a opis pof filmem jest tylko w charakterze informacyjnym.
14. Na tym forum (http:// SatWorld.ugu.pl) jest całkowity zakaz wstawiania plików, na które nie ma się zezwolenia do publikacji, lub praw autorskich.
15. Na tej stronie nie są umieszczone żadne pliki, a jedynie informacje na ich temat (opis, długość, kodek, typ, rodzaj kompresji, suma kontrolna itp.). Pamiętaj, że pliki objęte prawem autorskim wolno zgrywać z sieci jedynie, jeżeli posiada się w domu ich oryginalną wersję, a ściągniętą kopię będzie się traktować jako zapasową. Uwaga! Administracja nie odpowiada za ogólnodostępne linki zamieszczone przez użytkowników forum!


III. ADMINISTRACJA FORUM


1. Opiekę nad Forum sprawują Administratorzy oraz Moderatorzy. Do nich też możesz się zgłaszać z wszelkimi pytaniami odnośnie Forum. Pamiętaj, że Administrator Forum ma zawsze rację.
2. Decyzje podejmowane przez Administrację Forum SatWorld.ugu.pl są ostateczne i nie mogą być przedmiotem dyskusji na Forum. Administracja nie musi tłumaczyć swoich decyzji. Pamiętaj oni też są ludźmi i mają prawo do błędu. Stawianie ultimatum Administracji grozi blokadą dostępu do Forum (ban).
3. W przypadku złamania któregokolwiek z punktów Regulaminu Administracja zastrzega sobie możliwość modyfikowania wypowiedzi, jej usunięcia, przyznawania upomnień Użytkownikom, a także do całkowitego zablokowania Użytkownikowi dostępu do Forum (ban). Również osoby działające na niekorzyść forum otrzymują bana. Zablokowanie dostępu do Forum odbywa się poprzez nałożenie bana na Nick, IP oraz adres e-mail.
4. Administracja Forum nie odpowiada za treść oraz zawartość plików umieszczanych na serwerach nie podlegających Forum oraz w żaden sposób z nim nie związanych.
5. Administracja Forum zastrzega sobie prawo do kontrolowania treści wypowiedzi użytkowników na jego łamach i konfrontowania ich z regulaminem Forum.
6. Administracja Forum może czasowo zawiesić działalność Forum bez podawania przyczyn takiego działania (zazwyczaj jest to spowodowane przerwą na prace techniczne).
7. Administracja Forum zastrzega sobie prawo do modyfikowania niniejszego Regulaminu. Wszelkie zmiany wchodzą w życie w momencie ich opublikowania w niniejszym wątku.
8. Wszystkie skargi i zażalenia w sprawie ogólnej pracy Moderatorów kieruj na PW do Administratora. Pojedyncze sprawy, takie jak prośba o zamknięcie tematu lub ostrzeżenie przed czymś niepokojącym zauważonym na Forum, rozwiązuj poprzez korespondencję z Moderatorem Globalnym lub Moderatorem danego działu.
9. Jeśli nie zgadzasz się z powyższymi warunkami, a jesteś zarejestrowanym użytkownikiem - wyślij wiadomość do Administracji Forum ( komputronik134@wp.pl ) z prośbą o usunięcie konta. Możesz to zrobić w każdej chwili.
Przekierowanie