Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Opera 11.60 - ostatnia aktualizacji linii 11.xx zapowiedziana
11-05-2011, 06:43 AM
Post: #1
Opera 11.60 - ostatnia aktualizacji linii 11.xx zapowiedziana
[Obrazek: Opera_nowa.gif] Opera Software poinformowała, że przed wydaniem 12 odsłony swojej przeglądarki udostępni jeszcze jedną większą aktualizację obecnej linii. Opera 11.60 ma być pomostem między serią 11 i 12 - znajdziemy w niej dużą część rozwiązań, nad którymi Opera Software pracowała przez ostatnie kilkanaście tygodni.

Opera 11.60 zostanie wyposażona w wiele nowości, które pierwotnie miały znaleźć się dopiero w 12 odsłonie przeglądarki. Norwegowie chcą w ten sposób szybciej dostarczyć użytkownikom te rozwiązania, które są już gotowe i byłyby niewykorzystane aż do zakończenia prac nad 12 wersją przeglądarki. Opera 11.60 będzie zawierała nowy parser HTML5 Ragnarok, udoskonalony silnik JavaScript z lepszym zarządzaniem pamięcią, pełną zgodność z ECMAScript 5.1, pełną obsługa gradientów CSS3 typu radial (kołowych) oraz poprawki dla paska adresu. Wśród funkcji, które są jeszcze w fazie rozwoju i zostaną udostępnione dopiero w 12 odsłonie Opery wymienia się ulepszoną sprzętową akcelerację i obsługę tematów graficznych.

Opera Software deklaruje, że stabilne wydanie Opery 11.60 zostanie wydane już w najbliższym czasie. Natomiast testerzy mogą już teraz pobrać przygotowany przez firmę deweloperski build Opery 11.60 - należy pamiętać, że jest to wydanie testowe i nie nadaje się do codziennej pracy.

W razie problemów piszcie PW Cwaniak
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości