Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Google modernizuje silnik wyszukiwania, stawia na aktualność informacji
11-05-2011, 06:45 AM
Post: #1
Google modernizuje silnik wyszukiwania, stawia na aktualność informacji
[Obrazek: google.gif] Google poinformował o kolejnej po Caffeine dużej aktualizacji silnika wyszukiwania - dzięki zmianom wyszukiwarka będzie lepiej radziła sobie ze świeżymi, mniej rozpowszechnionymi w Internecie informacjami.

Wprowadzone przez Google zmiany w algorytmie wyszukiwania są dość znaczące i maja wpływ na około 35% wszystkich wyszukiwań. Modyfikacje silnika sprowadzają się do kilku zasadniczych kwestii - pierwszą z nich jest reagowanie na ostatnie wydarzenia i tak zwane „gorące tematy”. Zmiany mają sprawić, by użytkownik szukający informacji o aktualnie trwających lub bardzo świeżych wydarzeniach został odesłany do najnowszych, pochodzących nawet sprzed kilkunastu minut publikacji na dany temat. Aktualizacja algorytmu wyszukiwania pozwala silnikowi na ocenianie jakości dopiero co opublikowanych treści, nim rozpowszechnią się one w Sieci.

Kolejną zmianą jest lepszy mechanizm wyszukiwania informacji o cyklicznie powtarzających się zdarzeniach. Od tej pory wyszukiwarka będzie starała się odesłać użytkownika do najnowszej odsłony danego eventu. Przykładowo szukając informacji o konferencji naukowej bądź wynikach sportowych wyszukiwarka w pierwszej kolejności skupi się na aktualnych treściach, dotyczących bieżącej odsłony danego wydarzenia. Ostatnią ważną nowością w silniku wyszukiwania są częste aktualizacje wyników dla zagadnień, które podlegają ciągłym zmianom. Google podaje tutaj przykład zapytania „najlepsza lustrzanka” i „opinie o Subaru Impreza”. Z uwagi na postęp technologiczny i częste zmiany dla takich zapytań wyszukiwarka ma faworyzować informacje o najnowszych modelach i wariantach danego obiektu.

Dzięki wprowadzonym zmianom wyszukiwarka Google może w większym stopniu domyśleć się, jakich informacji oczekujemy. Aktualizacja silnika wyszukiwania będzie niezauważalna dla zwykłych użytkowników, gdyż w żaden sposób nie wpłynie na wygląd wyszukiwarki.

W razie problemów piszcie PW Cwaniak
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości